Купата на Шампионската лига първо дойде в Русе

НАЙ- АКТУАЛНИТЕ  СПОРТНИ НОВИНИ

НОВ СПОРТ. КОМ

НАЙ-ДОБРИЯТ БЪЛГАРСКИ САЙТ ЗА  ФОРМУЛА 1

Българското представяне на олимпийските игри за хора с увреждания в Пекин

Параолимпийските игри в Пекин 2008 България заема 60-о място в класирането по медали. Българите имат в актива си две отличия!!!!

В дисциплината хвърляне на копие Даниела  Тодорова зае трето място с лично постижение от 19.38 метра, което постигна при втория си опит. Шампионка стана Моника Вилинг (Германия) с 23.99 метра.
На скок дължина Радостина Иванова остана последна, след като направи само един опит от 2.13 метра.

Стела Енева донесе втори медал за България от Параолимпийските игри в Пекин, след като спечели сребро в мятането на диск.

Стела Енева

В категорията на спортистите с протези Енева зае второто място с 34,58 метра, като остава само на 63 см от шампионската титла, която извоюва Еучария Нжидека (Нигерия) с 35,21 метра. Трета е Надя Меджимедж (Алжир) с 28,74 метра. Така Стела Енева е втората ни медалистка от Параигрите в Пекин.

Бънджи скокове Клисура 2008

За пореден път Русе имаше  своя  смел представител в станалата вече традиционна инициатива на Националната мрежа за хора с увреждания, а именно скоковете с бънди в град Клисура.

Това бе Орхан Сюлейманов Сеидов, който бе сред първите престрашили се  да пристъпят от външната страна на високият 60 метра мост.

Освен това Орхан успя да намери и най-точните думи за да обясни посланието на проявата, която не целеше просто вдигане на адреналина, а  имаше своето много по дълбоко послание.

Това не е първото екстремно изживяване за Орхан, защото той е сред редовните участници в проявата и освен това зад гърба му вече стой скок с парашут и полет с делтапланер !!!!!!

Тук може да видите кадрите от миналогодишния скок на Орхан

Освен това Орхан е активен спортист с множество медали от Републикански първенства.

Това е човек, който освен всичко останало е намерил добра реализация в живота като компютърен специалист. Точно тук е мястото да изразя и личната си благодарност към него, защото той има голяма заслуга за съществуването на този сайт.

Много се радвам, че този смел и борбен човек е мой приятел.